Mladí? Chce to více trpělivosti

Děčín – Byl ikonou ústeckého fotbalu, dvakrát vychytal Armě postup do nejvyšší soutěže. Po uzavření kariéry v Ústí nad Labem chytal za Brnou.

Radim Novák v nové sezóně zakotvil v Děčíně, aktuálně hájí branku Junioru, který hraje I.A třídu. Velezkušený gólman tak chytá ve svém rodném městě.

„Já tuhle soutěž moc neznám, takže nedokážu odhadnout její kvalitu,“ usmíval se Novák, který svým výkonem v prvním kole pomohl Junioru ke dvěma bodům v Křešicích. V sobotu čeká Děčín zápas v Benešově nad Ploučnicí.

Radime, jak se upeklo vaše angažmá v Děčíně?
Volal mi pan Tyl a domluvili jsme se. Svou roli hrál i fakt, že tady trénuje Míla Vlček, kterého znám z Ústí nad Labem.

Vy jste po ukončení angažmá v druholigovém Ústí odešel do Brné. V minulé sezóně jste ale už moc nechytal. Proč?
V Brné jsem chytal hlavně v sezóně, kdy se hrálo o postup do krajského přeboru. Když se to povedlo, tak už se mi nechtělo moc pokračovat. Měl jsem hodně práce, Brné jsem doporučil Martina Satka z ústeckého dorostu.

V dresu Děčína už jste odchytal první mistrovský zápas v Křešicích. Vydolovali jste dva body. 
Myslím si, že to bylo od nás takové rozpačité utkání. Kdybychom správně vyřešili několik brejkových situací, mohli jsme i vyhrát. Na druhou stranu měli i domácí nějaké šance. Takže nakonec dva body bereme.

Junior má hodně mladý kádr, někteří hráči jsou i o dvacet let mladší než vy. Je těžké ukočírovat takové mladíky?
No, chce to dost trpělivosti. Mladí kluci jsou někdy zbytečně zbrklí. Na druhou stranu by měli být zase fyzicky někde jinde než někteří starší hráči. Myslím si, že by to mohlo klapat.

Na co má podle vás Děčín v této sezóně?
Já tuhle soutěž moc neznám, takže to zatím nedokážu odhadnout. Člověk ale musí slevit ze svých nároků. Taky už nejsem nejmladší (smích).

V Brné jste chytal krajský přebor, nyní I.A třídu. Jakou úroveň mají podle vás obě soutěže?
Myslím si, že dříve byla ta úroveň určitě vyšší. Ale těžko to celkově zhodnotit. I teď byly v krajském přeboru některé dobré zápasy.

Vy trénujete mládež v Ústí nad Labem, je to tak?
Ano, trénuji kategorii U 19, pak také všechny brankáře, včetně A mužstva. A ještě mám na starosti sportovní třídy na ZŠ Rabasova. Hodně mě to baví, ale někdy je to časově, ale i psychicky náročné.

Hádám, že sledujete aktuální výsledky Ústí nad Labem.
Samozřejmě, jelikož v klubu působím.

Džuban, Valenta, Dvořák a další. Takzvaná Zlatá ústecká parta. Jste stále v kontaktu?
No, jen občas. Proběhne nějaká smska, telefon, kafe a nebo nějaký turnaj. Máme ale své životy a každý bydlí někde jinde. Je to těžké. Když už se ale potkáme, tak je to vždy příjemné setkání a hodně rádi vzpomínáme.

Krajský a okresní fotbal postupně umírá. Všímáte si toho?
Ano, myslím si to samé. Mladí moc nechtějí trénovat a mají jiné zájmy. Starší generace už končí. Tím pádem jde i kvalita poměrně dost dolů. Tohle je čistě můj subjektivní názor.
Zdroj: http://decinsky.denik.cz/fotbal_region/mladi-chce-to-vice-trpelivosti-20170901.html


Zdroj: http://decinsky.denik.cz/fotbal_region/mladi-chce-to-vice-trpelivosti-20170901.html

FK JUNIOR DĚČÍN z.s.
ČÍSLO ODDÍLU: 4210481
IČO: 66105609